Yüksekokul Müdürü

  
 

 

 

 SEVGİLİ ÖĞRENCİLER;
 
Sağlıklı olmak "doğuştan gelen bir insan hakkı" olarak kabul edildiğinden sağlık hizmetleri; toplumsal sorumluluk bilinciyle profesyonel sektörler tarafından sunulmalıdır. Hemşirelik, ebelik, diyetisyenlik ve sosyal hizmet çalışanları hasta güvenliği, hasta hakları, meslek etiği gibi kavramlar çerçevesinde yalnızca hasta bireyin değil, sağlıklı bireyin de sağlığını korunmak amacıyla  sağlık sektöründe  yerini alan çok önemli meslek mensuplarıdır.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Sağlık Yüksekokulu olarak AMACIMIZ; öğrencileri, öğretim elemanları, eğitim programları ve araştırmaları ile bir model oluşturabilen, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen, dünya standartlarında rekabet edilecek düzeyde, mezunları tüm sağlık sektörlerinde öncelikle istihdam edilen bir eğitim ve uygulama kurumu olmaktır.
Bu kurumda alacağınız lisans eğitim ve öğretimi yanı sıra,sizleri bilimsel gelişmeleri takip edebilen, toplumun sağlık gereksinimlerine yanıt verebilen, etik değerlere sahip, erdemli, merhametli, sağduyulu, sorgulayan, problem çözme ve araştırma becerilerine sahip, değişim yaratabilen , etkin iletişim teknikleriyle kendinin ve başkalarının ihtiyaçlarını fark edebilen, gelişmelere uyum sağlayabilen, insanlığa ve ülkesine karşı sorumluluklarının farkında profesyoneller ve eğiticiler olarak yetiştirmek ise TEMEL HEDEFİMİZDİR.. 
Sevgili öğrenciler; siz artık yolunuzu büyük ölçüde çizmiş, hedeflerini belirlemiş genç bireylersiniz. Bu hedeflere  sizlerin gayreti ve çalışması ile ulaşılacaktır. Bu yöndeki çalışma ve gayretinizde başta bölüm başkanlarınız ve danışman hocalarınız olmak üzere yüksekokulumuzun her kademedeki personeli her konuda sizlere yardım ve desteğe hazırdır.
 Samsun Sağlık Yüksekokulu’nda mezuniyetiniz sonrası iş yaşamınız ya da akademik kariyeriniz için gereken üst düzey bilgi, beceri ve yaratıcılığın edinecek, aynı zamanda bir hayat tarzının ve etik değerler bütününün yavaş yavaş  yavaş içinize işlediğini hissedeceksiniz. Muhteşem doğa manzarasına ve geniş olanaklara sahip üniversite kampüsümüzde hobilerinizi geliştirebileceğiniz kulüplerde yer almanın keyfini çıkarabilecek, çok farklı yerlerden gelip çok farklı alanlarda eğitim gören arkadaşlarınızla iletişiminiz sonucunda hayat görüşünüzün ne kadar zenginleşebileceğini yaşayarak göreceksiniz.
Kariyer hedeflerinizin sadece ülkemiz olanakları ile sınırlı kalmayıp uluslararası alanda da devam edebilmesine yönelik olarak bulunduğunuz programda yer alan tüm derslerimiz; kendi ders kredilerinin yanı sıra Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS)’ ne uyarlanmıştır. Aynı zamanda mesleki yeterliliklerin karşılıklı tanınması ve serbest dolaşım hakkı verilen  “Hayat Boyu Öğrenme ve Değişim Programları” ile dünyanın birçok ülkesinde eğitim faaliyetlerinizi sürdürebileceksiniz.
Tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran, akademik yapısı hızla gelişen yüksekokulumuzun kapıları, eğitim almak için ülkemizin ve dünyanın her yerinden gelecek siz öğrencilerimize daima açıktır.
Başarınız bol, ufkunuz açık, yolunuz aydınlık olsun. Sevgilerimle..
 
 
Prof.Dr.Nermin KILIÇ
Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Samsun Sağlık Yüksekokulu Müdürü
 
 
 
 
İletişim:

nerminkilic@yahoo.com 

Tel:0 362 457 60 20 

Fax:0 362 457 69 29

 

 

 
 
© Samsun Sağlık YO
Ondokuzmayıs Üniversitesi Samsun Sağlık Yüksekokulu Kurupelit Kampüs 55139 Kurupelit /SAMSUN
Tel: 0(362) 312 19 19-6360 Faks: 0(362) 457 69 26
samsyo@omu.edu.tr